Radyo Gürses
Arabesk Radyo

Bülent Serttaş

Bülent Serttaş 18.11.1965 Elazığ Keban’da doğdu. İlk sahne deneyimini daha 5 yaşındayken bir tiyatro sahnesinde gerçekleştirdi. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Beş kardeşli bir ailenin en küçüğü olan Serttaş, insanları güzel ve dürüst yaşamayı seven Elazığ ruhunu her an yüreğinde taşıyan bir Anadolu insanı.

1983 yılından itibaren çeşitli yerlerde sahne almaya başlayan Serttaş, 10 sene süren sahne deneyiminden sonra albüm fikriyle yola çıktı. 1993 yılında “Delikanlı” isimli ilk albümüyle müzik marketlerde yerini aldı. 1995 “Sen Varya Sen” ile yoluna devam eden sanatçı, ilk büyük çıkışını 1997’de çıkan üçüncü albümü “Aşığım Yanmışım” ile yaşadı. Albüm büyük bir satış tirajı yakalarken, tüm Türkiye onu tanıdı. Gülen yüzü, sempatik tavırları ve kendine has yorumu ile milyonların gönlüne taht kuran sanatçı, halkımız tarafından “Ailemizin Türkücüsü” olarak ödüllendirildi. Başarılı müzik yaşamını istikrarlı sahne hayatıyla birleştiren sanatçı, düzgün yaşantısı ve mütevazi kişiliği ile yoluna emin adımlarla devam etti.

Bülent Serttaş Albümleri ve Şarkıları

1998 yılında çıkan “Sana Yaşıyorum” isimli albümle başarısını perçinleyen Serttaş, 2000 yılında “Alın Yazımsın”, 2002 yılında “Ağlama Meleğim”, 2005 yılında “Tükendi Dost Sohbetleri”, 2011 yılında “Bitmez Sana Sevdalarım” albümlerini çıkartarak müzik hayatına ve yaşamına emin adımlarla devam ediyor.

Bülent Serttaş Kimdir

Doğum Tarihi:18 November 1965
Doğum Yeri: Keban, Elazığ
Tür: Arabesk, Halk, Fantezi
Aktif Yıllar: 1983

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.